Leden 2008

VGS prosím přihlašte se

29. ledna 2008 v 20:40 ►►►SOUTĚŽE
Přihlašte se plosím do VGS.At je Vás víc, ne?Jestli chcete přihlášku najdete TADYK:)

VGS

27. ledna 2008 v 16:26 ►►►SOUTĚŽE
Aneb Velká Gafická Soutěž!Budou 3 kola a v každém dostanete jiný úkol!Ten vždy zveřejním na blog a přhlášky posílejte do 1.února!Jo a diplom dostanou pouze 1. tři!
Tak se pls přhlašte:)

LIB:CBE

27. ledna 2008 v 16:21 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  komenty
Hmm tak jsme byli v pátek na hokeji mno.Hráli Bílí Tygři Liberec proti Mountfield České Budějovice.A rozhodčí už nevěděl kdyby měl pískat!Pískal při každý kravině někdy to ani kravina nebyla!Ale nejvíce mě dostalo (myslim že to bylo v 1/3)ted si nevzpomenu ani komu se to stalo:(, ale nwa prostě měl něco s nohou, a rozhodčí asi 20 vteřin nepískali a vůbec si ho nevšimli!Tak tam celý stadion křičel až si toho milostivě rozhodčí všimli a zpískali a Tygři co zrovna byli a ledě toho chudáka dostali na střídačku!To jako zase bylo něco ten zápas:(!!!
V 1. a 2. třetině (myslim) vedli Budějovice 2:0a ve 3/3 to Tygři vyrovnali na 2:2.Tak se hrálo prodlužování.Nepadl žádnej gol, tak byly samostatné nájezdy a na těch to tygři prohráli no:(
Nedá se nic dělat, ale hlavně že se Tygři snažili:)

Chctete udělat desing?

26. ledna 2008 v 16:36 Krawinky
Ahoj, když bude nědo chtít udělat desing, ta at napíše do komentářů!
Napište:1)S kým(čím) chcete záhlaví
2)Do jaké barvy desing chcete sladit?
Tak a podle toho se zařídim:)Tak klidně napište!:)

Helena jako Bellatrix v HP

24. ledna 2008 v 19:40 Helena Bohnam Carter
Jo a když už tak kopčete se zdrojem díky!Hlásněte pro mě plosím

23. ledna 2008 v 14:05 Krawinky
Ahoj jsem v Sonb a potebovala bych pár hlásků mno, tak bych Vás chěla požádat, jestli by jste pro mě nehlásli taky.Jo a až budete někdy potřebovat hlásnout tak mi napište na blog.
Díky hlásnout můžete Tady

Blend s Emm

22. ledna 2008 v 19:19 Blendy
Tak co na něj říkáte?Milan Hnlička♥

21. ledna 2008 v 14:57 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:brankář
Narozen:25.6.1973
Výška:183 cm
Váha:88 kg
Hokejka:L

Profil

Milan Hnilička se narodil v roce 1973 v Litoměřicích, kde však, vzhledem k jeho obrovskému talentu, dlouho nezůstal. Do svého kádru si ho totiž vybral slavný český klub, tehdejší Poldi Kladno, kde měl možnost svůj talent dále rozvíjet. Reprezentační pozvánky se mu jenom hrnuly, a tak v roce 1991 vyhrál mistrovství Evropy v kategorii do 18 let. Na tomto šampionátu jeho výkony neušly skautům NHL, a tak ho ještě v témž roce draftoval New York Rangers, jako 70. v pořadí. Poté už opustil extraligové Kladno a vydal se na zkušenou za oceán.
Tady strávil několik let v nižších soutěžích a ani přes jeho vynikající výkony nabídka z týmu NHL stále ne a ne přijít. Proto se rozhodl v roce 1995 vrátit zpět tam, odkud se za oceán vydal. Na Kladně však vydržel pouhé dvě sezóny, jelikož přijal nabídku pražské Sparty a zamířil tak do Holešovic. Zde se stal opravdovou ozdobou extraligy. Jeho výkony ho vynesly až do All-Stars extraligy v letech 1997 a 1998. Kromě toho se však dostal do výběru legendárního Ivana Hlinky na Olympijské hry do Nagana, kde jako třetí brankář získal zlatou medaili.
Ovšem skutečného uznání se však dočkal až později. Na mistrovství světa v Norsku v roce 1999 vystřídal dosavadní jedničku Romana Čechmánka a šampionát už dochytal ve velkém stylu. Snad ještě suverénnější vystoupení předvedl o dva roky později v Německu, kde měl doslova lví podíl na konečných zlatých medailích. Po několika sezónách v extralize podepsal jako volný hráč 15. července 1999 smlouvu s New York Rangers a znovu se vydal do zámoří. V NHL odehrál za celou sezónu pouze dvě utkání, ale přesto zůstal. V červenci 2000 podepsal smlouvu Atlantou Thrashers , kde konečně dostal více příležitosti a souboj s Damianem Rhodesem o post týmové jedničky stále více vyzníval v jeho prospěch. Po nevydařeném úvodu sezóny 2003-2004 však musel Atlantu opustit výměnou do Los Angeles Kings, kde však pouze bojoval o pozici brankářské dvojky za stabilně chytajícím Romanem Čechmánkem. Většinu času tak strávil na farmě, kde se rozhodl definitivně odejít zpět do Čech. Po návratu si nevybral ani jedno z předchozích působišť, ale dal přednost ambicióznímu Liberci, kde podepsal tříletý kontrakt.
Ve své první sezóně pod Ještědem měl sice z počátku soutěže pomalejší rozjezd, trvalo mu, než si přivykl na extraligové pojetí hokeje. Jeho výkonnost však postupem času stoupala a okolo Vánoc vystoupala až na stabilně vysokou úroveň. Hnilička se stal oporou týmu, tahounem, který v kritických chvílích dokázal své spoluhráče podržet. Získal si i srdce libereckých fanoušků a tak nejen v brance nahradil svého předchůdce Oldřicha Svobodu. Blížilo se play off a liberecká třiatřicítka přidala ve svých výkonech ještě další stupínek. Právě Hnilička byl díky svým zkušenostem základním kamenem libereckých výkonů v play off a zásadní měrou se podepsal pod konečné třetí místo. Výtečné výkony ho vynesly až zpět do reprezentace, kde na mistrovství světa 2005 dělal "dvojku" Tomáši Vokounovi.

Lukáš Derner

21. ledna 2008 v 14:52 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:24.8.1983
Výška:183 cm
Váha:79 kg
Hokejka:L

Profil

Obránce Lukáš Derner se narodil 24. srpna 1983 v Liberci. Hokej si poprvé vyzkoušel v pěti letech. "Nejdříve jsme to hráli s kamarády před barákem, a když rodiče viděli, že mě to baví, přihlásili mě do hokejové přípravky. A když pak viděli, že mi to docela jde, podporovali mě i nadále." O tom, zda z mladého hokejisty jednou něco bude, rozhodují z větší části trenéři. "Nerad bych na některého zapomněl, ale nejdůležitější byli asi ti, kteří mě naučili hokejovým základům. Hodně mi pomohl v dorostu a juniorech trenér Čermák, nesmím zapomenout ani na trenéry v Mladé Boleslavi - Hořavu, Kaňkovského a Bubna."
O tom, že z něj bude obránce, se rozhodlo poměrně pozdě - až v deváté třídě. "Vždycky jsem chtěl být útočník, ale pak najednou nebyli obránci a trenéři mě vyzkoušeli na beku. A tam jsem již zůstal." Téměř každý malý hokejista má svůj vzor, někoho, komu se snaží na ledě vyrovnat. "Líbí se mi Nicolas Lindstrom, ale těch dobrých hráčů je hodně." Zlom ve vývoji řízného beka nastal v juniorech. "Tehdy přišel z Boleslavi trenér Buben, který mě již dříve vedl. Ten mě doporučil do boleslavského "A" v první lize, kde začala moje kariéra mezi muži." Před sezónou 2005/2006 se Lukáš dokázal prosadit do extraligy v dresu Bílých Tygrů. "Nečekal jsem to, chtěl jsem to vyzkoušet. Zaplať pánbů to vyšlo. Rok před tím tu byli hráči z NHL, proto jsem rád, že jsem mohl odejít do Boleslavi a trochu se tam vyhrát." To se nakonec povedlo, mladý bek získal cenné zkušenosti. "Ze začátku jsem se spíše rozkoukával, byl jsem zraněný. Moc mi to nešlo ani herně. Zlom přišel, když trenér Hořava odešel do Znojma a nás začal trénovat Kaňkovský. Začalo se nám dařit, kluci v týmu mě podrželi a já se mohl v první lize vyhrát."
Mezi hlavní přednosti usměvavého beka patří tvrdost. "Vyznávám tvrdou hru, někteří obránci od toho na ledě jsou. Technika nepatří mezi mé klady, spíše jsem na ledě právě od toho, abych dohrával soupeřovy hráče." Sám Lukáš ví, že se má nadále v čem zlepšovat. "Měl bych zapracovat na technice, a také mít větší klid v soubojích. Vylepšit potřebuji i střelbu." Největším dosavadním úspěchem mladého beka je účast v reprezentačním "B" hokejové "17". "Tehdy jsme vyhráli na Slovensku turnaj." Od té doby se mu však pozvánky do reprezentace vyhýbaly, liberecký pořízek je však stále na pokraji hokejové kariéry.
Mezi Lukášovy koníčky patří počítač - zejména internet, tenis a playstation. K přezdívce prozradil: "V šatně "A" jí však nevědí a tak mi zatím říkají Derik nebo Derny."

Jan Holub

21. ledna 2008 v 14:51 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:3.5.1983
Výška:190 cm
Váha:95 kg
Hokejka:L

Profil

Talentovaný obránce Jan Holub je odchovanec Bílých Tygrů. "První hokejové kroky jsem dělal někdy v pěti letech pod dohledem trenéra Adamce. Co se týče mého postavení v týmu, pokud si dobře pamatuji, tak jsem odjakživa hrál obránce. Asi trenéři hned poznali, že jsem destruktivní typ. Já ale hraji beka rád, baví mne to, v útoku jsem snad nikdy nebyl." Hokejová kariéra Jana Holuba je spjata s Libercem, nebo s týmy, kam je poslán na hostování, nebo střídavý start. "Už odmala jsem vlastně dítě libereckého zimáku. Bydlím nedaleko odtud, na školu jsem chodil vedle zimního stadionu, až do 9. třídy jsem byl v hokejové třídě, pak na učilišti, ale stále jsem hrál za Liberec. Dorost, junioři, stále Liberec. Někdy ve druhém roce juniorů jsem začal hrát i za A tým, postoupili jsme do extraligy. Liberec dlouhodobě spolupracuje s Berounem, takže když na mne nezbude místo v sestavě Bílých Tygrů, tak hraji v Berouně, ale stále patřím Liberci."
Reprezentační kariéru odstartoval Jan Holub v roce 2001 ve Finsku, kde hrál MS osmnáctiletých. "To čtvrté místo je zatím můj největší hokejový úspěch, hráli je o třetí místo s domácími Finy, měli jsme šance, ale nakonec na nás zbyla bramborová medaile. Je to škoda, ale i tak to bylo perfektní, měli jsme super partu." V roce 2001 byl juniorský reprezentant draftován v sedmém kole, na 197. místě celkově týmem New York Islanders. "Každý rok mne zvou na tréninkový kemp, už jsem tam byl dvakrát a jsem za to Islanders moc vděčný. Je to obrovská zkušenost, ta možnost srovnání se a tréninku s hráči NHL je k nezaplacení. Klub i agent jsou se mnou v kontaktu, zatím mi pochopitelně nenabídli žádnou smlouvu, ale třeba v budoucnu ano. Uvidíme, já to teď moc neřeším. V Liberci jsem spokojen, daří se mi, takže NHL je opravdu dlouhodobější otázka."
Každý hokejista má nějaký cíl, nějaké přání. "Já bych řekl, že hlavně chci hrát hokej na co nejlepší úrovni, stále se zlepšovat. A s Libercem se chci dostat do play-off a zkusit udělat titul. Klubu by to určitě slušelo." V sezóně 2004/2005 nabyté hráči ze zámoří mladý obránce naskakoval na led jednak v kádru Bílých Tygrů, tak i u Berounských medvědů. Na nedostatečné zápasové vytížení si tak opravdu nemohl stěžovat. A ač nepatří k obráncům - střelcům, byl to právě on, který vstřelil jubilejní 100. branku Bílých Tygrů v sezóně 2004/2005. V dresu s tygrem na prsou odehrál v ročníku 2004/2005 třicet utkání, škoda jen, že nemohl sezónu dokončit a radovat se ze zisku bronzových medailí přímo na ledě, protože ho vyřadilo zranění nohy.

Valdemar Jiruš

21. ledna 2008 v 14:50 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:9.9.1973
Výška:189 cm
Váha:99 kg
Hokejka:L

Profil

Valdemar Jiruš se narodil v Kolíně, kde také začínal z hokejem. Postupem času mu středočeské město začalo být malé, a tak se vydal na zkušenou. Povinnou vojenskou službu strávil v Mělníku, poté ho do svých řad získal druholigový Děčín a posléze i prvoligová Kadaň, ve které prožil dva roky. V roce 2000 ho odtud získal ambiciózní Liberec. Zde přišel zlom v jeho kariéře, jelikož prožil fantastickou sezónu, ve které ve 40 zápasech vstřelil 12 branek a přidal 25 asistencí! Měl tak, jako obránce, průměr téměř jeden bod na zápas! Nastupoval v obranné dvojici s Milanem Beránkem a spolu s Bílými Tygry se dokázal probít až do finále play-off, kde však již nestačili na rozjetý Chomutov. Play-off mu sice bodově tolik nevyšlo, to už ovšem měl za sebou zkušenost v dresu pražské Sparty!
V Holešovicích si všimli jeho nevšední produktivity, a proto ho pozvali o vánočních svátcích na Spengler Cup do Davosu. To však nebyla jeho poslední zkušenost s dresem s velkým "S" na prsou, jelikož netrvalo dlouho a vedení Sparty si ho opět vytáhlo do tehdejší Paegas Arény, tentokráte rovnou na play-off. V něm odehrál za Spartu devět utkání. S mužstvem vybojoval titul a vedení pražského klubu s ním podepsalo tříletou smlouvu. "Podařilo se nám získat titul, čehož si moc vážím. Na druhou stranu, kdybych zůstal v Liberci, byl bych u postupu do extraligy, který musel být taky skvělý," uvedl tehdy v rozhovoru pro hokej.cz.
Ve jeho druhé sezóně ve Spartě se mu velmi dařilo, výborně pozičně bránil, dobře rozehrával a při přesilovkách odstřeloval branku soupeře, jako pouze několik obránců ELH. I díky tomu se stal nejproduktivnějším obráncem svého týmu, mezi všemi extraligovými beky mu patřilo s 25 body páté místo. V osmačtyřiceti zápasech navíc posbíral jen 26 trestných minut, což je pro obránce vizitka zodpovědné a čisté hry. Jeden z nejlepších zápasů odehrál 6. října, kdy se na výhře Sparty nad Libercem 4:3 podílel čtyřmi gólovými asistencemi. V průběhu sezóny však přišel do Sparty trenér Alois Hadamczik a na Valdemara Jiruše tak v jejím dresu nezbylo místo. Proto se ho vedení Sparty rozhodlo předčasně uvolnit ze smlouvy a Valdemar Jiruš se mohl vrátit tam, kde prožil svou nejlepší část kariéry, do Liberce.
A pod Ještědem se představil ve staré dobré formě. Stal ze základním stavebním pilířem obrany Bílých Tygrů a po svém boku navíc začal vychovávat talentovaného Ladislava Šmída. Robustní liberecký obránce, působí na ledě s obrovským přehledem a jeho obranné zákroky jsou cítit jistotou a přehledem. Trenér Paleček ho staví do speciálních přesilovkových formací i do oslabení. V předminulé sezóně se Valdemar mohl pyšnit titulem obránce s nejtvrdší střelou v extralize. Jeho rány od modré, kdy se hokejkou napřahuje až ke stropu, jsou téměř vždy hodně nebezpečné. O jeho výsostném postavení v týmu svědčí i to, že v případě absence stabilního kapitána Václava Nováka, je jeho zástupcem.

♥Angel Krstev

21. ledna 2008 v 14:49 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:15.12.1980
Výška:182 cm
Váha:99 kg
Hokejka:L

Profil

Odchovancem Konstruktivy Praha je zadák Bílých Tygrů Angel Krstev. Narodil se 15.12.1980. K hokeji ho přivedli rodiče, i když mu z počátku příliš nevěřili. "Začínal jsem pozdě, až v osmi letech. Starší brácha Ivan hrál taky hokej, ale dlouho u ničeho nevydržel a rodiče se obávali, že se mnou to bude stejné. Pro mě však byl hokej vždy na prvním místě. Dnes jsou rodiče rádi, že se jejich černé myšlenky nesplnily a já můžu hrát v extralize." V prvních hokejových začátcích ho to táhlo do brány. "Z počátku jsem chtěl být brankář, ale trenéři mě dali nejdříve do útoku. Střílel jsem pořád góly, ale protože jsem byl stále takový robustní - tlustý a malý, dali mě trenéři asi ve čtvrté třídě do obrany." Vzorem téměř stokilového beka byl a stále je Jiří Šlégr. "Líbil se mi, protože byl tak nařachanej - hrál tvrdě a nikoho se nebál. Takové typy mám rád. Dříve se kluci báli Kanaďanů a Američanů a on byl jeden z mála, který se jich nebál."
I přes svůj mladý věk prošel tento obránce s ofenzivními choutkami velkou řadou klubů. "Nejprve jsem hrál za Konstruktivu Praha. Tady mě hodně ovlivnil trenér Perič. Pod ním jsem začínal a byl to právě on, kdo mě naučil hokejové základy." Poté přišla Slavia. "Tady mi v juniorech hodně pomohli trenéři Šindel a Kalous. Ale nechci zapomenout na žádného trenéra. To by byl hřích. Každý z nich mi totiž něco dal." První šanci mezi muži mu dal trenér Farda. Hrál dobře a dostal se až na MS "20". Po něm odjel Krstev do Kanady. Tady tři měsíce nastupoval v dresu Ledbridge, hrajícího WHL. Do Ameriky měl v následující sezóně odejít znovu, ale na radu Vladimíra Růžičky ve Slavii zůstal. "Říkal mi, že budu hrát určitě v áčku a tak jsem ve Slavii zůstal. Hrál jsem začátek sezóny - září a říjen, poté jsem přestával hrát a nakonec jsem jen seděl. Slavia totiž prohrávala a tak sázela na starší hráče." Přišlo stěhování do prvoligového Chomutova. "Byl jsem docela naštvaný, protože si myslím, že jsem ten rok nehrál špatně. Měl jsem odehráno asi 16 zápasů a v nich jsem měl 4 nebo 5 kanadských bodů, což tam tehdy neměl zdaleka nikdo. I proto jsem byl trošku rozčarovaný. V Chomutově jsem však dostal nový náboj, zase jsem se dostal do té správné pohody. Hrál jsem, dávali jsme góly a nakonec vyhráli celou soutěž. O to větší bylo zklamání, protože jsem v baráži nemohl hrát. Skončil jsem v Chomutově a v play off už jsem hrál za Slavii proti Znojmu." Poté přišlo stěhování do Liberce. "Vrátil jsem se na konci léta z dovolené a řekli mi, že mě chtějí prodat. Ozval se Liberec, jehož nabídka byla seriózní a korektní a tak jsem šel sem." V Liberci se rychle zabydlel. V začátcích mu hodně pomohl trenér Jandač. "Ten si mě vlastně do Liberce vytáhl, zvýraznil mě." Důrazný bek si zamiloval i Liberec jako město. "I když pocházím z Prahy, v Liberci jsem spokojený. Město je krásné. A co se týká hokejové stránky, je to ještě lepší. Máme opravdu dobrou partu. Jsme všichni dobří kamarádi a to je základ úspěchu." V Liberci byl hodně využíván, při postupu do extraligy byl klíčovým bekem. " Měl jsem obrovskou fazónu, dařilo se mi i bodově a dá se říct, že to vzadu stálo na mně. Měl jsem i solidní produktivitu." V postupové sezóně si Krstev připsal na obránce více než slušných 38 bodů za 5 branek a 33 asistencí. Stabilně hrál i v první extraligové sezóně, ve 49 zápasech získal 15 bodů za 8 gólů a 7 asistencí. Další sezóna již tak úspěšná nebyla a Krstev se v její půlce stěhoval na hostování do Litvínova. V sezóně 2004/2005, kterou poznamenala výluka v NHL sice působil ze začátku v Liberci, pak však pomáhal v Českým Budějovicím k návratu do extraligy. "Odchod z Liberce byl po vzájemné dohodě. Byl jsem rád, že tam jdu. Já potřebuji a chci hrát hodně a v Liberci bych asi většinou "seděl". Chtěl jsem hrát za každou cenu a tak jsem rozhodně nebyl naštvaný, že odcházím."Postup se Budějovicím povedl a na adresu "básníka ze Sofie" chodily do Liberce jen samé kladné reference.
Jak by charakterizoval sám sebe jako hokejistu, své přednosti a naopak nedostatky? "U mě je to hodně podle nálady (smích). Teď vážně. Myslím si, že jsem více ofenzivní, chci být hodně na ledě. Jak jsem těžší, musím se nejdříve rozpumpovat. Když se rozpumpuji, tak hraji dobře. Snažím se sice hrát naplno stále, ale když tam jdu třeba jen na jedno střídání, tak to už není ono. Slabiny radši říkat nebudu, pak by to šlo proti mně. Tyhle věci by měl hodnotit spíše trenér, neboť člověk sám k sobě nikdy nebude upřímný." Za svou kariéru toho již stihl sto osmdesát dva centimetrů vysoký bek hodně. "Každý zážitek je výjimečný a za nic bych ho neměnil. Ať už to bylo MS "20", kde jsme vyhráli zlaté medaile, nebo "18" kde jsme skončili čtvrtí jen vinou skóre. První, druhý, třetí i čtvrtý měli stejně bodů, šlo opravdu jen o skóre. Krásná byla také baráž, ať už tady v Liberci, tak v Budějovicích. Nesmím zapomenout také na mistrovské tituly mezi juniory. Proto se hraje hokej, proto mám rád sport. Do budoucna bych se chtěl stát mistrem ligy a dostat se klidně jen na chvíli do áčka reprezentace." S dresem nejcennějším již má mladý obránce zkušenost, i když zatím jen z mládežnických reprezentací. A to měl až do 18 bulharské občanství, české si pak udělal právě kvůli reprezentaci do 18 let. Poté již nic startu nebránilo, Krstev si zahrál jak za "18","19" tak i "20". "Když jsme vyhráli MS "20" nikdo s námi nepočítal, my jsme však hráli jako tým. Všichni jsme hráli dozadu, žádné individuality nechtěly vyniknout, táhli jsme prostě všichni za jeden provaz. Bylo to i hodně o štěstí, zdraví a takové celkové pohodě." Ve volném čase se pak obránce s bulharskými předky rád věnuje i jiným sportům. "Baví mě plážový volejbal, fotbal nebo kulečník. Spíš ale něco, abych se moc nezpotil." Mimo sportu u Krsteva vede sledování dobrých filmů či sportovních přenosů. "V televizi rád "zkouknu" dobrý fotbal, nejčastěji zahraniční soutěže. Hodně sleduju i hokej. Když mám více času, zajedu do Prahy do kina, kde relaxuju. Mým oblíbencem je Sean Connery a Diesel,"> uzavírá Krstev.

Jiří Moravec

21. ledna 2008 v 14:48 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:13.2.1980
Výška:180 cm
Váha:85 kg
Hokejka:L

Profil

Liberecký odchovanec se narodil 13. 2. 1980 v Nymburce. Když mu byl rok, rodiče se za prací přestěhovali do Liberce. V rodině hrál hokej již Jiřího starší bratr, a tak i on v pěti letech začal navštěvovat hokejovou přípravku. Na počátku zvládal kromě hokeje ještě fotbal, ale v šesti letech se na radu otce definitivně rozhodl pro hokej. Ještě dnes si bez zaváhání vzpomene na trenéry, kteří se podepsali čitelným písmem pod jeho kariéru. "V přípravce mi dal hodně trenér Adamec, poté v juniorech a dorostu pánové Špinka, Čermák a Svatoš."
Na otázku, zda chtěl být vždy obráncem, Jiří odpovídá. "Ze začátku mě to táhlo do brány, ale když jsem viděl jaké mají kluci ošklivé betony, tak mě to přešlo. Trenér mě dal do obrany, chvíli mě to sice ještě často táhlo dopředu, ale později jsem si na svoji roli zvykl." Jelikož každý z hokejistů má svůj vzor, nedalo mi to a zeptal jsem se i Jiřího. "Můj vzor nebyl paradoxně obránce, ale útočník Jaromír Jágr." V současnosti je jeho vzorem jeho kolega z obrany Jaroslav Modrý.
Přes všechny mládežnické kategorie se Jiří v devatenácti letech poprvé probojoval v sezóně 1999/2000 do prvního mužstva. "V první lize jsem začínal po boku zkušeného obránce Valdemara Jiruše." Sezónu co sezónu zvyšoval počty odehraných zápasů, až se stal pevnou součástí týmu. Pouze v sezóně 2001/2002 si odskočil na dva zápasy do týmu Jablonce. Šikovný obránce nepatří mezi útočně laděné beky, jeho hra je hlavně založena na velmi dobrém bruslení. "Při mé velikosti musím centimetry nahrazovat něčím jiným. U mě je to bruslení a snaha hrát důrazně do těla."
Přelomem nejen v hokejovém životě Jiřího Moravce se stala sezóna 2001/2002. Bílí Tygři dovedli svou spanilou jízdu až do finále v podobě play-off o extraligu a byli úspěšní i v něm. Defenzivnímu obránci se navíc podařilo vstřelit svou první branku mezi dospělými a nezůstalo pouze u ní. V osmatřiceti utkáních se trefil ještě pětkrát, na čtyři branky dokázal přihrát. "Byla to nezapomenutelná jízda. Takřka jsme neprohrávali, vytvořila se perfektní parta, která se dokázala v rozhodujících chvílích semknout. Byl to můj zatím největší zážitek," s chutí si zavzpomínal. V únoru teprve pětadvacetiletý hráč však doufá, že nějaký velký úspěch ještě přijde. Ač se liberecký tým od vítězné baráže poměrně změnil, důrazný bek se na pevno usadil v extraligové sestavě.
Sezónu 2004/2005 může liberecký odchovanec označit možná jako nejúspěšnější v dosavadní extraligové kariéře. A to i přesto, že díky zranění přišel o konec sezóny a její vyvrcholení v podobě play -off. Od začátku sezóny si udržoval stabilně vysokou výkonnost, plně se vyrovnal borcům z NHL. Vynikající bilanci si vytvořil i v +/- bodech, kde se 17 plusovými body obsadil celkově osmé místo mezi všemi hráči z celé extraligy.
Jiří má za sebou i vystoupení v dresu nejcennějším, když na přelomu mezi sedmnáctým a osmnáctým rokem oblékl několikrát i dres reprezentační "18". Na účast na juniorském MS to ovšem nikdy nestačilo. I to byl možná jeden z důvodů, proč nebyl nikdy draftován. V otázkách na vývoj kariéry se usmívá. "Rád bych zůstal v Liberci, pokud o mě budou nadále stát." Ani případnému zahraničnímu angažmá by se obránce s již tradiční 10 na zádech nebránil. "Zahrát si v zahraničí je lákavé, i když by bylo těžké Liberec po tolika letech opustit." Jiří se v kondici neudržuje jen hokejovým tréninkem, rád si zajde zaplavat nebo zahrát tenis.

Michal Fikrt

21. ledna 2008 v 14:47 | LIBE-girl |  profily
Michal Fikrt se narodil 6. dubna 1982 v Mostu, svou kariéru ovšem začal ve slavnějším hokejovém městě, byl jím Litvínov. K lednímu hokeji se však nedostal s pomocí někoho z příbuzných, jak bývá obvyklé, hokejovou výstroj si poprvé oblékl z vlastní iniciativy. "Ve škole v první třídě rozdávali pozvánky do náboru, zeptali se nás jestli nechceme hrát hokej, a tak jsme se s kamarádem přihlásili." Zajímavé je, že post brankáře, na němž dokázal později uspět, ho ze začátku příliš nelákal. "První dvě třídy jsme hráli všichni v útoku a pak se mě trenér zeptal, co chci hrát a já jsem řekl že golmana. Hrát jsem ho nikdy nechtěl."

Lukáš Zíb

21. ledna 2008 v 14:47 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:24.2.1977
Výška:184 cm
Váha:90 kg
Hokejka:P

Profil

Lukáš Zíb se narodil 24. února 1977. Do extraligy vstoupil tento levý obránce v sezóně 1994/95 v Českých Budějovicích. V premiérové sezoně odehrál 22 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky. Taktéž se zúčastnil MS "18", kde svými výkony pomohl k pátému místu. I kvalitní vystoupení na tomto turnaji Zíbovi zřejmě pomohlo při draftu. Edmonton Oilers si ho vybrali brzy - celkově jako 57. hráče. Urostlý bek se vydal na zkušenou do zámoří, ale do kádru Olejářů se neprosadil a vrátil se do Budějovic.
V dresu Jihočechů působil nepřetržitě až v do sezóny 2000/2001, v jejímž průběhu se stěhoval do Zlína. Zde dohrál sezonu, ale tu další již načal v dresu Karlových Varů. V lázeňském městě odehrál 36 zápasů, po kterých odešel dohrát sezonu do finského Blues Espoo. V sezoně 2002/2003 následovalo angažmá v Německu, konkrétně v celku Schwenninger Wild Wings hrajícím 1. Bundesligu.
Z Německa se o sezonu později vydal na východ okusit slavnou ruskou ligu. Jeho novým zaměstnavatelem se stal tým Torpedo Nižnyj Novgorod. Za ten odehrál 47 zápasů, ve kterých si připsal 13 bodů za 8 branek a 5 asistencí. Sezonu však v tomto celku nedokončil, když posílil Molot Prikamje Perm v boji o postup do Superligy.
V Permu odehrál i kompletní následující ročník. Během něho se však v klubu vyskytly finanční potíže a dokonce mu hrozil zánik. Pro sezónu 2005/2006 si tak Zíbovy služby zamluvil Vitiaz Podolsk, v jehož dresu odehrál 36 zápasů s bilancí 5 kanadských bodů za 2 branky a 3 asistence.
Lukáš Zíb má za sebou i vystoupení v reprezentačním dresu. Ve 4 zápasech s připsal jeden gól.
Zajímavostí je, že Zíb je velikým kamarádem Aleše Kotalíka, který v Liberci hrál během výluky v NHL v roce 2004/2005. Oba hráči spolu každoročně trénují během letní přestávky.

Boris Žabka

21. ledna 2008 v 14:46 | LIBE-girl alias Mrs.Washington |  profily
Pozice:obránce
Narozen:11.10.1977
Výška:185 cm
Váha:88 kg
Hokejka:L

Profil

Narodil se v Bratislavě, kde také hokejově vyrůstal v místním Slovanu. Ve slavném slovenském klubu prošel všemi žákovskými kategoriemi, potom pokračoval v dorostu a v juniorech. Do dospělého hokeje vstoupil v sedmnácti letech, když debutoval v dresu svého mateřského klubu, bylo to v sezoně 1995-1996. Přesto ve zmiňované sezoně hrál hlavně v juniorce, za dospělé odehrál pouhé dva zápasy. Ve dvaceti letech odešel na vojnu, rok strávil v týmu Dukla Senica. Bylo to jeho první mimo bratislavské angažmá. Po vojně hrál v Trnavě druhou ligu, ale potom se stěhoval znovu, ještě dál na východ. Oblékal dres HC Košice, v tomto týmu si také připsal na konto premiérovou trefu ve slovenské nejvyšší soutěži. V sezoně 2000-2001 se objevil v české extralize v dresu Zlína, tenkrát ještě pod názvem HC Continental Zlín. Řízného beka v následující sezoně zlákalo zahraniční angažmá, odešel do Švédska. Hrál za AIK Stockholm, s týmem bojoval i v baráži o udržení. Měl podepsanou smlouvu na jeden rok s opcí. Druhý rok ale ve Švédsku nezůstal, putoval zpět do české extraligy na sever Moravy. Do svého kádru ho získali Oceláři z Třince. Zde strávil dvě sezóny a patřil k pilířům obrany. První rok postoupil s Třincem do semifinále, ve druhém roce vypadl Třinec ve čtvrtfinále po vyrovnaném boji s pozdějším mistrem ze Zlína. Oceláři měli zájem o prodloužení smlouvy, ale nabídka slávistického manažera a trenéra Vladimíra Růžičky zněla členu širšího kádru slovenské reprezentace lákavěji. Odešel do hlavního města a navlékl se do slávistických barev. Dva roky ve Slavii znamenaly i dvojí účast v play-off. V první sezoně, kdy kádry týmů byly nabity hvězdami z NHL, podlehla Slavia v sedmizápasové bitvě Liberci, v nedávno skončené sezoně se Slavia probila až do finále. V něm ale nestačila na svého tradičního rivala ze Sparty. Boris Žabka není nikterak excelentní střelec, ale před vlastní brankou umí pořádně "přitvrdit muziku" a soupeřovým útočníkům tak znepříjemnit život. V Liberci podepsal smlouvu na dva roky.


free counters